Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

WIELKOPOLSKA LETNIA KARPIADA

11 sierpnia 2017 - 15 sierpnia 2017

Wielkopolska Letnia Karpiada 2017 na łowisku Dobro Klasztorne. Termin zawodów to 11-15.08.2017.

Zawody rozpoczynają się inaczej niż zwykle. W piątek popołudniu start i rywalizacja trwa cały dłuuuuugi weekend, aż do wtorku 15.08. Dzięki temu nie będzie trzeba brać dodatkowego urlopu.

Nagradzane są 3 pierwsze miejsca + nagroda za największą rybę. Nagrody ufundowały firmy Invader i Sklep Wędkarsko-Zoologiczny RUREK.

Wpisowe tylko 600 zł !

Liczba startujących dwuosobowych teamów – max 20

Zapisy na obie edycje zawodów można już dokonywać:

– telefonicznie u Adama Krugiołki – tel: 669 296 000

– mailowo, pisząc na adres: info@invaders-team.pl

REGULAMIN „WIELKOPOLSKIEJ LETNIEJ KARPIADY” W POBIEDZISKACH 2017 w dniach od 11-15. 08.2017

1. W zawodach uczestniczyć mogą wędkarze zrzeszeni w PZW oraz niezrzeszeni.

2. Warunkiem uczestnictwa jest wpłata startowego w wysokości 600.00 PLN oraz zgłoszenie pisemne na adres mailowy: office@invader.com.pl,

Pierwszą część kwoty w wysokości 300 zł należy uregulować po otrzymaniu potwierdzenia o wolnych miejscach i wpisie na listę startową. Pozostała kwotę należy uiścić do 31 marca 2017 roku.

Liczba miejsc ograniczona (max 20 ekip).

3. Łowienie w dwuosobowych drużynach na 4 wędki tylko metodą włosową. W przypadku nie przybycia tylko jednej osoby z drużyny dopuszcza się start tej osoby ,która wędkuje na 2 wędki za kwotę startowego 600 zł.

4. Jedynie zawodnicy mogą holować i podbierać ryby, odhaczanie ryb wyłącznie na matach karpiowych, a ich przetrzymywanie do momentu zważenia przez sędziego tylko w przeznaczonych do tego „workach karpiowych”.

W jednym „worku karpiowym’’ może znajdować się nie więcej jak jedna ryba. Po zważeniu rybę z należytą ostrożnością trzeba wypuścić do wody.

Używanie środka odkażającego dla ryb, szczególnie w miejscach ukłucia od haka obowiązkowe.

Matę dostarcza na zawody organizator zawodów.

5. Do klasyfikacji liczą się 3 największe karpie lub amury o wadze przekraczającej 3 kilogramy, mniejsze ryby należy natychmiast wypuścić do wody.

6. Zanęcanie i wyrzucanie zestawów podczas zawodów dozwolone jest jedynie z brzegu i tylko ze swojego stanowiska.

Stosowanie modeli zdalnie sterowanych jest dozwolone przez cały czas trwania zawodów, tylko w obrębie łowiska danego zespołu (w celu zanęcania i wywożenia zestawów).

Użycie środków pływających (łodzi, pontonów) całkowicie zabronione!

7. Zarzucanie zestawów, łowienie oraz zanęcanie tylko do oznaczonej umownej połowy jeziora lub linii brzegowej. Z wylosowanych stanowisk łowienie tylko „na wprost”( za wyjątkiem skrajnych stanowisk wyczytanych przez sędziego głównego w dniu losowania).

8. Wchodzenie do wody w czasie zawodów, zanęcanie lub holowanie ryb tylko do wysokości ud. Każdy zawodnik wchodzący głębiej może spodziewać się, że holowana ryba nie będzie zaliczona.

9. Jeżeli obaj zawodnicy zamierzają opuścić stanowisko ich wędki muszą zostać zwinięte a zestawy wyjęte z wody.

10. Drużyna używa nie więcej niż 4 markery .

11. Ryba nie zacięta wewnątrz pyska nie będzie zaliczona.

12. Każda zacięta ryba przed sygnałem końca zawodów musi zostać wyholowana w ciągu 15 minut od zakończenia zawodów, w przeciwnym wypadku nie zostanie zaliczona.

13. Klasyfikacja w systemie drużynowym oraz nagroda za największą rybę zawodów.

14. Do klasyfikacji końcowej zalicza się drużyny i wędkarzy, którzy złowili rybę zgodnie z pkt.5 (nagrody rzeczowe otrzymują pary w kolejności od miejsca 1 do 3, które złowią kilogramowo najcięższe 3 ryby.

W przypadku złowienia największej ryby o tej samej wadze, wygrywa zawodnik który złowił swoją rybę najwcześniej podczas zawodów (jako pierwszy). Jeżeli będą drużyny z tą samą wagą złowionych ryb zwycięża ta która ma najcięższą złowioną rybę.

15. Zakaz opuszczania terenu zawodów przez zawodników (za wyjątkiem wypadków losowych zgłaszanych i za zgodą sędziego głównego zawodów).

16. Osoby trzecie mogą przekraczać wyznaczony sektor danej drużyny tylko za jej zgodą.

17. Zabrania się spożywania napojów alkoholowych podczas trwania zawodów

18. Niezastosowanie się do powyższego regulaminu skutkuje upomnieniem lub dyskwalifikacją drużyny (decyzję podejmuje sędzia główny zawodów)

19. Rozpoczęcie tj. przywitanie zawodników, losowanie, – piątek 11.08.2017 o godzinie 16.00, początek łowienia o godzinie 18.00. Koniec łowienia we wtorek tj. 15.08.2017 o godzinie 14.00 natomiast ceremonia wręczenia nagród i pucharów o godzinie 16.00

20) Organizator zawodów – INVADER zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.

Wszystkie informacje dotyczące zawodów, sponsorów, rejestracji ekip na zawody, znajdziecie na www.invader-team.pl . Sponsorem nagród rzeczowych jest Sklep Wędkarsko-Zoologiczny „RUREK”. Z zawodów tych przeprowadzane będą relacje on-line na FB.

Patron medialny:- magazyn Świat Karpia,

Organizator

Invaders Team
Telefon:
669 296 000
Email:
info@invaders-team.pl
Strona internetowa:
http://www.invaders-team.pl/

Miejsce

Dobro Klasztorne
Pobiedziska
Pobiedziska, Wielkopolskie 62-010
+ Google Map
Strona internetowa:
http://pobiedziskiklubkarpiowy.pl