ŁOWISKO POGALEWO

Staw leży w cichej malowniczej okolicy bez zabudowań z dala od miasta nad samą dziką i nieuregulowaną rzeką Odrą w otoczeniu lasów i łąk. Historia akwenu zaczyna się przed wojną. Akwen powstał na skutek wydobycia gliny. Wydobycie zostało zakończone ponad 50 lat temu, od tego czasu zbiornik należał do PZW i był systematycznie zarybiany karpiem.

Zbiornik nie należy do dużych, ma powierzchnię 3,5ha. Linia brzegowa jest bardzo urozmaicona co daje sporo możliwości połowu. Występują tu bardzo różne gatunki roślinności wodnej. Dno zbiornika waha się od 1,5m w strefie przybrzeżnej, okolicach trzcinowisk i wysepek do 8m na środku zbiornika. Średnia głębokość wynosi 3-4m. Woda jest przepływowa i stosunkowo głęboka co daje znakomite warunki dla tutejszych ryb.

Od 2011 roku łowisko jest przez nas systematycznie zarybiany dużymi karpiami i amurami. Najwieksze wpuszczone przez nas karpie i amury miały 20-27kg.

Łowisko jest stale zarybiane rybami w granicach 20kg. W zbiorniku pływa już 7 karpi i 11 amurów o masie przekraczającej 20kg.

W sumie w łowisku pływa okolo 600 karpi i amurów. Takie zagęszczenie dużych ryb na akwenie o powierzchni 3,5ha gwarantuje łatwe namierzenie i złowienie ryb nawet tym mniej doświadczonym.

Do wędkowania wydzielonych zostało tylko 5 dwuosobowych stanowisk co daje sporo przestrzeni i poczucie komfortu. Zasięg każdego stanowiska został zaznaczony na wodzie stałymi markerami. Na każdym stanowisku znajduję się obszerna mata karpiowa oraz trójnóg do ważenia ryb.

Dojazd prawie do samej wody wytyczony jest asfaltową drogą w bardzo dobrym stanie bez dziur itp. Ostatni trzystu metrowy odcinek to polna droga utwardzana gruzem i tłuczniem.

W niedalekiej odległości od łowiska jest bardzo dobrze zaopatrzony sklep wielobranżowy a w odległości 5km od zbiornika jest duży hipermarket.

Nieopodal łowiska (500m) funkcjonuje pub/restauracja.

Zadzwoń 793017245 lub 508387719

The following two tabs change content below.
Łukasz Kusak

Łukasz Kusak

Administrator
Założyciel, pomysłodawca, administrator i redaktor w jednym. Portal karpiarze.pl to mój drugi dom. Wszelkie informacje w temacie współpracy znajdziesz w zakładce Współpraca lub pod adresem email admin@karpiarze.pl
Łukasz Kusak

Ostatnie wpisy Łukasz Kusak (zobacz wszystkie)

Komentarze

komentarzy

Zobacz również

Leave a Comment