Mistrzostwa Polski Juniorów 2020

Od 26 do 30 sierpnia 2020 na Łowisku Wygonin odbyła się kolejna edycja Mstrzostw Polski Juniorów w wędkarstwie karpiowym. W zawodach wzięło udział 26 drużyn, rywalizowały one o zwycięstwo w zawodach ale i o wywalczenie kwalifikacji na European Carp Championship for Juniors. Nagrody przyznawan były za I, II, III miejsce oraz największą rybę zawodów.

Punktualnie o 16:00 walkę o wyjazd na European Carp Championship for Juniors rozpoczęło 26 drużyn. Zawody rozgrywane w formie rzutowej.  Łowisko podzielono na trzy sektory których sponsorami byli:

– Genlog Premium Brand
– Profess-fishing
– Stalomax

Pierwszą ryba, została złowiona o godzinie 16:15 ze stanowiska numer 3. To najszybciej złowiona ryba w historii zawodów na Wygoninie.

Pierwsza doba Mistrzostw Polski Juniorow 2020 obfitowała w zgłoszenia kolejnych ryb. Młodzierzowcy pojechali ostro, od samego początku, kilka pięknych ryb  zameldowało się na macie. Dawid Ratajczak na stanowisku 24 w ciągu kilkunastu minut złowił 3 ryby i zameldował się na pierwszym miejscu.
Największa ryba zawodów, stanowisko 21 – Tyberiusz Chałupka – waga 18,04 kg.
 
W kolejny dzień zawodów znów pracy od groma, ryb od groma, przetasowania na pierwszych miejsca trwały. Drużyny walczyły o każdą rybę. W drugim dniu została złowiona największa ryba zawodów – 21,57kg, którą pzrechytrzył Bartłomiej Idziorek ze stanowiska 13. Poranne i południowe ważenie, zajęło ponad 6 godzin.
A drużyny doławiały kolejne ryby. Po drugiej dobie, prowadzenie objęła ekipie ze stanowiska 14.
 
Przed ostatnią doba sytuacja zmieniła się w kilka minut, zmianę lidera i to w jakim stylu. Chłopaki ze stanowiska 13 na prowadzeniu z trzema pięknymi rybami.
Kolejne ekipy zanotowały komplet 3 ryb, kolejne ekipy dołowiły ryby! Atmosfera niesamowita, ilość ryb przechodzi najśmielsze oczekiwania, wielkość ryb to już SZTOS!
 
Ostatnia doba zawodów nie przyniosła większych zmian w klasyfikacji generalnej.  Zwycięzcami zawodów i zdobywcami kwalifikacji na
European Carp Championship for Juniors zostali Bartłomiej Idziorek i Gracjan Grabowski 👌
 
Prezentujemy wyniki!!!!
🥇Bartłomiej Idziorek i Gracjan Grabowski z wagą 57,78 kg na stanowisku 13
🥈Kacper Dowksza, Michał Wójcik i Dawid Rojek z wagą 44,00 kg na stanowisku 20
🥉Jędrzej Jaroszyński i Kacper Skalski z wagą 41,18 kg na stanowisku 14
 
Big fish zawodów:
🐟 Karp 21,57 kg którego przechytrzył Bartłomiej Idziorek
 
Gratulujemy wyników. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za piękną walkę.
The following two tabs change content below.
Emil Leksiński

Emil Leksiński

Emil Leksiński

Ostatnie wpisy Emil Leksiński (zobacz wszystkie)

Komentarze

komentarzy

Zobacz również

Leave a Comment