ŁOWISKO SZMARAGDOWY STAW

Łowisko PFWK ” Szmaragdowy Staw”

Ta niewielka i niezwykle urokliwa woda znajduje się w miejscowości Chrząstawa Wielka niedaleko Wrocławia. Przez ponad 20 lat zbiornikiem opiekowała się pobliska piaskownia, dbając o regularne zarybienia oraz utrzymanie porządku na terenie łowiska. Zbiornik ma 6,5 hektara może pomieścić 10 dwuosobowych drużyn.Głębokość waha się od 5 do nawet 8 metrów.Dno jest twarde i nie brakuje na nim ciekawych miejsc, takich jak niewielkie górki, na których warto położyć swoje zestawy. Rybostan łowiska jest bardzo urozmaicony. Pierwsze zarybienia odbywały się już w czasie eksploatacji kruszcu, czyli od ponad 20 lat, aż do jesieni ubiegłego roku. Obecny rekord łowiska to karp o wadzę 18,9kg.
Sporo jest ryb w przedziale 10-13kg. W 2014 roku staw został zarybiony rybami w przedziale 10-16 kg w ilości ponad 50 sztuk. Wyniki mogą zaskoczyć niejednego, kto zdecyduje się zmierzyć z tym łowiskiem, jednak trzeba zaznaczyć, że nie jest to łatwa woda. Trzeba wykazać się umiejętnościami i sprytem aby przechytrzyć pływające w niej okazy. Zapewniamy jednak, iż warto gdyż ryby zamieszkujące Szmaragdowy Staw są bardzo silne i waleczne.

Nawet niewielkie sztuki potrafią zapewnić wiele radości i niezapomnianych chwil podczas holu. Zbiornik ten jest doskonałym miejscem na organizacje zawodów i imprez wędkarskich. Ze względu na układ dna i podobną głębokość zapewnia równe szanse wszystkim drużynom. Plac wokół zbiornika jest ogrodzony, co wpływa korzystnie na komfort i bezpieczeństwo. Dodatkowo na terenie łowiska znajduje się również WC. Szmaragdowy Staw jest oczywiście łowiskiem typu NO KILL, Przed wejściem na jego teren konieczne jest zapoznanie się z regulaminem.

[foogallery id=”2840″]

 

Kontakt

Rezerwacje robimy tylko poprzez stronę łowiska:

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły

[lsp_slider slider=first_slider]