ATOM firmy PowaPacs

Na wstępie bardzo serdecznie dziękujemy firmie Wychwood Polska za udostępnienie oraz możliwość przetestowania urządzenia „ATOM” z firmy PowaPacs.
Atom to nic innego jak po prostu zwykły PowerBank…. Lecz nie do końca gdyż jego uniwersalność i kompaktowy kształt tworzą z niego produkt typu „must have”. Atom póki co występuje w dwóch wersjach pojemnościowych 60000 mAh oraz większy brat bliźniak 78000 mAh. Do testów dostaliśmy ten bardziej flagowy model czyli „78” o kodzie katalogowym PP002.


Według mojego prywatnego zdania Atom na serio jest właśnie produktem, który chciał bym mieć…. Już wyjaśniam dlaczego porównam go do własnej produkcji PowerBank’a, hmmmm wziąwszy pod uwagę to że, mój waży lekko ponad 13 kg….. czyli prawie sześć razy więcej…. Co wcale nie przekłada się na pojemność, kompaktowość i mobilność …. ( tak dobrze czujecie jestem delikatnie mówiąc zły…..) Atom o kompaktowych rozmiarach 24cm. x 16,5 cm. x 6,5 cm. I wadze rzędu lekko ponad 2 kg.!!!!! Ma pojemność swoich litowych ogniw na poziomie ok. 78000 mAh. Gdzie mój hmmm „maluszek” ma pojemność 36000 mAh. Wiecie co nie będę się denerwował więcej i nie wspominam więcej o tym moim wielkoformatowym lecz mało pojemnościowym „PowerBank’u….”. Na kolejny + dla Atoma jest uniwersalność pod względem samego ładowania PowerBanka ze stajni POWAPACS, mamy trzy możliwości: naładować go normalnie z gniazdka sieciowego 230 V, drugą opcją jest ładowanie z gniazdka zapalniczki w samochodzie no i trzecia opcja, która rozwaliła mi moja głowę… Ładujemy go panelem solarnym ( możemy go dokupić również w firmie PowaPacs, panel 60 W) kurde przecież dzięki takiemu rozwiązaniu stajemy się mega niezależni na naszych zasiadkach. Sam Panel Solarny „GOW SOLAR PANEL” przed rozłożeniem ma rozmiary 30,5 x 17 x 3,5 cm. Wykonany bardzo starannie i estetycznie ( nie mam się do czego przyczepić …). A po rozłożeniu dopiero widzimy jak jest długi …30,5 x 121 x 0,3 cm. I z tej strony wykonanie i estetyka też nie odbiega od wykonania z zewnątrz, powiem wam że, pięknie się te panele błyszczą w pełnym słońcu… z jednej strony jest stworzona taka kieszonka w której możemy przechowywać dołączony kabelek zasilający do podłączenia np. Atoma czy innych urządzeń, karabińczyki a w samym rogu kieszonki (pomysłowe rozwiązanie bo kieszonka tak uszyta że, jak powiesimy panel i zacznie padać deszcz to woda nie dostanie się do wnętrza kieszonki i samego złącza) złącze ma wyjście zasilające urządzenia oraz jeden port USB, więc możemy jednocześnie ładować np. atoma i telefon. W zewnętrznym brzegu po obu stronach producent wykonał na końcach otworki okute w ładne pierścienie i dołączył do zestawu 4 karabińczyki więc możemy go przymocować w różnych miejscach i po prostu zabezpieczyć panel przed upadkiem z dachu namiotu czy porwaniem przez wiatr. Mimo swoich nie małych rozmiarów panel ma wagę około kilograma same panele wykonane są w technologii monokrystalicznej co zwiększa jego wydajność.
Na koniec moja refleksja… Oczywiście że, nie są to tanie rzeczy… ale czy nie mieliście już sytuacji że, na zasiadkach baterie w naszych urządzeniach, łódkach, dronach, aparatach, kamerach itd…. Po prostu nie dają rady dotrwać. No właśnie mimo sentymentu do mojego… własnoręcznie wykonanego Power Bank’a stwierdzam że, pakiet: Atom + Panel Słoneczny to najlepsze rozwiązanie na tą chwile dla nas Karpiarzy na zasiadki ale i nie tylko, bo każdy rodzinny wyjazd w odosobnione miejsca może zrodzić potrzebę posiadania takiego właśnie „pakietu..”

Poniżej kilka danych:

ATOM: PP002
Pojemność – 78000mAh.
Ładowanie – 230V, 12/24V, panel solarny.
Rozmiar – 24cm. x 16,5cm. x 6,5 cm.
Zabezpieczenia – temperatura, przeładowaniem, zbyt duże rozładowanie.
Opakowanie – twardy case z wygodna rączka do transportu.

GSP- Solar Panel: PP004
Waga – 996 gram
Typ Panelu słonecznego – SunPower (Monokrystaliczny)
USB – 1x 5v
DC – 15v
Kabel zasilania – 3 metry
Materiał PVC 600D
Wymiar do transportu – 30,5 x 17 x 3,5 cm.
Wymiar rozłożony (gotowy do pracy) – 30,5 x121 x 0,3 cm.

Pytajcie w swoich ulubionych sklepach !!!
Wyłączny dystrybutor na terenie Polski jest #WychwoodPolska

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły

[lsp_slider slider=first_slider]