BIG GAME KOBYLANY

Jeden z niewielu w Polsce zbiorników urządzony w stylu typowych angielskich wód „small wild water”. Za podstawę do stworzenia tego typu zbiornika posłużył staw o powierzchni niespełna 2 ha.

Flora zbiornika jest bogato rozwinięta – można spotkać tam większość z występujących w strefie umiarkowanej roślin wodnych i nadbrzeżnych. W okolicy stawu licznie występują: tatarak zwyczajny, manna mielec, trzcina pospolita,obrazki plamiste, pałka szerokolistna. Z roślin wodnych można spotkać różne gatunki rdestnic i wywłóczników, a taflę wody przyozdabiają płanie rdestów ziemnowodnych, które stanowią ostoje dla karpi i amurów.

Do ciekawszych gatunków fauny, które można spotkać nad zbiornikiem należą: gady – rzekotka drzewna i zaskroniec zwyczajny, ptaki – bocian czarny, czapla siwa, myszołów,jastrząb, licznie występują lisy, sarny i jelenie.Mając na uwadze komfort i wygodę wędkujących nad stawem wydzielone są jedynie dwa stanowiska, mogące pomieścić maksymalnie po dwóch karpiarzy na każdym z nich. Dodatkowo istnieje możliwość skorzystania z łódki, oraz znajdującego się 30 m od wody domku o standardzie traperskim.

[foogallery id=”859″]

RYBOSTAN / NAJWIĘKSZE ZŁOWIONE RYBY

Karpie – 5-21 kg – oficjalny rekord 19,80 kg, nieoficjalny, nie sfotografowany 21,30 kg.
Amury 5-15 kg
Sumy 5-25kg
Jesiotry – ok 5 kg

OKRES POŁOWÓW

Od „lodu do lodu” 🙂

 
 
Gospodarstwo Agroturystyczne
Brzeznica 33-130 Radłów
Małopolskie
 
 

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły

[lsp_slider slider=first_slider]