sobota, 30 września, 2023

Deeper Smart Sonar Pro+ fakty i mity.

Deeper Smart Sonar PRO+

 Bezprzewodowa echosonda Deeper Smart Sonar PRO+ jest najlepszą echosondą w serii. Wykorzystuje połączenie Wi-Fi, aby przekazać dokładniejsze dane z sonaru do urządzenia mobilnego. Deeper Smart Sonar PRO+ zawiera bardzo dokładny wbudowany odbiornik GPS, który umożliwia urządzenie do tworzenia map batymetrycznych łowiąc z brzegu lub z łodzi. To sprawia, że Deeper Smart Sonar Pro+ jest jedyną dostępną echosondy, która pozwala na dostęp do dokładnych funkcji i ryby rozpoznawcze dane, które wcześniej były dostępne tylko z drogimi urządzeniami w łodziach wędkarskich.

Kilka podstawowych informacji które przekazuje nam producent.

 

Technologia Wi-Fi

Wi-Fi zasięg wynosi do 100 m i sprawia, że echosonda PRO+ ma największy zasięg wśród echosond na rynku. Połączenie Wi-Fi pozwala maksymalizować zarówno odległość między PRO+ i urządzeniem użytkownika oraz dokładność danych przesyłanych do urządzenia mobilnego.

Sprawdź ekstremalną głębokość

PRO+ sonduje głębokość od 0,5m do 80m co pozwala na wędkowanie w wielu zbiornikach wód słodkich o różnych rozmiarach. Bez żadnych trudności możecie używać PRO+ w kanale lub stawie, w dużym jeziorze lub nawet podczas brodzenia w strumieniu.

Rozszerzona Przejrzystość Wody

PRO+ jest zaopatrzony w wyższą rozdzielczość skanowania oraz szerokim zakresem dynamiki, który pozwala uchwycić odpowiednio mniejsze jednostki podwodne i umożliwia bardziej precyzyjne wykrywanie tych obiektów

Wbudowany odbiornik GPS

PRO+ zawiera bardzo dokładny wbudowany odbiornik GPS, który umożliwia urządzeniu zanotować miejsca łowienia poprzez tworzenie map batymetrycznych, mapy zarysu dna podczas łowienia z brzegu lub na wodzie.

Jak działa Deeper Smar Sonar PRO+

 

Jak rozpocząłem działanie z Deeper?

 

W paczce którą otrzymałem znajdował się kompletny zestaw Deeper Smart Sonar Pro+

Echosonda + uchwyt do mocowania zestawu na łódce/kajaku/pontonie, oraz śruby mocujące urządzenie do zestawu i zestaw wymiennej pokrywy górnej w kolorze fluo poprawiającej widoczność naszej sondy w nocy!

Całość zestawu przypomina mi swoją estetyką produkty Apple, tym samym charakteryzuje się dbałością o detale.

Mamy kompletny zestaw gotowy do użycia, jednak pytaniem które na 100% się pojawi – jest myśl, a co z ładowaniem?

Deepera ładujemy przez złącze micro usb, ładowarką sieciową lub przez podłączenie do portu usb wbudowanego w komputer, laptop.

Odkręcając górną pokrywę i odchylając ogumowany element zabezpieczający port przed zalaniem.

Po naładowaniu urządzenia, dioda świeci na zielono – co oznacza tylko jedno – ruszamy nad wodę!

Wodowanie Deepera!

W naszym przypadku testy odbywały się z pomocą łódki zanętowej Prolam, mocowanie urządzenia do uchwytu łódki było bezproblemowe dzięki ergonomicznemu chwytakowi pałąka dołączonego do zestawu.

 

Po umieszczeniu Deepera w wodzie, następuje samoczynne uruchomienie – nie musimy szukać żadnych przycisków ani przełączników, urządzenie przechodzi w stan działania i rozpoczyna emisję hotspotu z którym łączymy się za pośrednictwem aplikacji instalowanej na telefonie lub tablecie z systemem Android / iOS.

Standardowym hasłem dostępowym jest ciąg cyfr od 1 do 8 „12345678”

Aplikacja Deeper!

Pierwsze kroki to oczywiście utworzenie konta oraz zalogowanie się do aplikacji.

Logować możemy się na kilka sposobów, za pomocą konta facebook, za pomocą konta w serwisie aplikacji lub konta google.

Poniżej przedstawiamy pierwszy ekran startowy aplikacji Deeper

 

Z lewej strony ekranu, znajduje się przełącznik ustawień szczegółowości oraz częstotliwości mierzonej w kHz, dodatkowymi opcjami jest sygnalizowanie na ekranie urządzenia pojawienia się ryb, za pomocą ikon oraz tryb podstawowy i szczegółowy detekcji.

 

Do dyspozycji mamy również Kalendarz.

 

 

Aktualne informacje Pogodowe

 

Mapę z automatyczną lokalizacją

 

 

Historię ostatnich sondowań w wersji offline – dzięki czemu bez problemu możemy podglądnąć dla pewności miejsca w których dokonywaliśmy pomiarów.

Dział aktualności ze świeżymi informacjami od Deeper.

 

Wszelkiego rodzaju ustawienia, począwszy od wyboru języka, jednostek metrycznych, po tryby nocne (szczególnie przydatne przy dużym nasłonecznieniu) i instrukcję obsługi urządzenia w wersji elektronicznej.

Zaczynamy testy!

Deeper był w naszych rękach od prawie roku i możemy na jego temat powiedzieć sporo ciekawych informacji.
Według nas jest to świetne urządzenie dla spiningistów, tyczkarzy, spławikowców i karpiarzy łowiących na kanałach, w ciaśniejszych miejscach bez łódki zanętowej. Sprawdzi się zdecydowanie wszędzie tam gdzie pod wodą mogą czaić się zaczepy.

Nasze testy dotyczyły metody rzutowej, wywózki łódką RC jak i tradycyjną łódką. Najlepsze efekty otrzymujemy zdecydowanie przy sondowaniu dna z wykorzystaniem deepera przymocowanego do łódki tradycyjnej – dlaczego? Już opowiadam.

Deeper powinien mieć około 100m zasięgu pomiędzy sondą a urządzeniem na którym odczytujemy pomiary, w moim przypadku – telefonem. Gdy badamy dno z łódki tradycyjnej, zasięg jest idealny. 0 przerw w połączeniu, pełna kontrola nad aplikacją i świetne odwzorowanie dna, natomiast jeśli wywozimy sonar za pomocą łódki zanętowej – jego zasięg może uleć zmniejszeniu ze względu na warunki atmosferyczne, wiatr dość mocno przeszkadzał nam w odczytach podczas 60-70m wywózce łódką RC.

Sprzęt jak najbardziej dla karpiowej braci, przy wąskich przesmykach lub sondowaniu wypłyceń, sprawdza się idealnie. Urządzenie rozpoczyna swoją pracę zaraz po umieszczeniu go w wodzie o głębokości powyżej 50cm. Co sygnalizuje informacją o połączeniu na ekranie telefonu z aplikacją Deeper.

Do dyspozycji mamy nakładkę fluo do sondowania w nocy, zmieniamy konfigurację przez odkręcenie fabrycznej i nakręcenie nowej na korpus urządzenia. Aby mieć 100% pewność co do szczelności konstrukcji należy uważnie dokręcić pokrywę do zaznaczonych na niej strzałek.

Relacja z video zostanie opublikowana w najbliższym czasie.

 

 

 

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły