Karpiowy Puchar 2024

Karpiowy Puchar 2024 to druga edycja największych zawodów karpiowych w Polsce oraz pierwsze w historii, z tak wysokimi gratyfikacjami gotówkowymi dla zwycięzców. Aktualnie trwają zapisy na eliminacje do wielkiego finału, który rozegrany zostanie na Jeziorze Kierskim.

Projekt Karpiowego Pucharu powstał w roku 2019, kiedy właściciel znanego w całej Polsce łowiska Szachty rozpoczął cykl imprez „Grand Prix Łowiska Szachty”. Zawody składały się z kilku eliminacji, z których najlepsze drużyny uzyskały przepustki do wielkiego finału. Na uczestników finału czekały rekordowe jak na Polskie warunki nagrody finansowe oraz rzeczowe. Sukces imprezy, która trwa do dnia dzisiejszego przerodził się w pomysł zorganizowania podobnych zawodów na dużo większą skalę. Pierwsza edycja Karpiowego Pucharu została ogłoszona pod koniec roku 2022. Od samego początku istnienia impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, które z każdym tygodniem rosło. Duży rozmach tego projektu, profesjonalne przekazy medialne oraz rekordowe wysokości nagród spowodowały przyłączenie się do projektu wielu znanych postaci ze środowiska karpiowego.

Pierwsza edycja Karpiowego Pucharu po rozegraniu 10 eliminacji w całej Polsce zakończyła się Wielkim Finałem na zbiorniku Dębowa. W finale udział wzięło 31 drużyn, zwyciężyła para Rafał Hajzner – Michał Trzasko. Podczas ceremonii wręczenia nagród, która bez wątpienia zapisała się w historii Polskiego wędkarstwa karpiowego zwycięskie drużyny odebrały rekordowe wygrane – łącznie 250 tys. zł. w gotówce!

Wywiad ze zwycięzcami Karpiowego Pucharu 2023 -> LINK

Po wielkim sukcesie pierwszej edycji Karpiowego Pucharu, organizator zawodów zdecydował się na powiększenie imprezy do czternastu eliminacji. Tegoroczne eliminacje odbędą się na topowych Polskich zbiornikach, co zdecydowanie zwiększa prestiż imprezy oraz gwarantuje uczestnikom najwyższą jakość i niezapomniane emocje związane z możliwością złowienia rekordowych okazów. Szczegółowy terminarz eliminacji znajdziecie poniżej. Z każdych eliminacji awans do Wielkiego Finału uzyska od trzech do pięciu drużyn, w zależności od ilości drużyn startujących w poszczególnej eliminacji.

Kolejna zmiana względem poprzedniej edycji Karpiowego Pucharu to zmiana zbiornika na którym rozegrany zostanie Wielki Finał imprezy. Zbiornik Dębowa o powierzchni 65ha zastąpiło blisko pięciokrotnie większe Jezioro Kierskie, które położone jest w Wielkopolsce. Doskonała lokalizacja, biorąc pod uwagę miejsca rozgrywania poszczególnych eliminacji. To blisko 300-hektarowe jezioro zarybiane jest od ponad czterdziestu lat karpiem oraz amurem i kryje w sobie mnóstwo tajemnic, które bez wątpienia odkryte zostaną przez uczestników podczas rozgrywania Wielkiego Finału Karpiowego Pucharu 2024!

Na dzień dzisiejszy prawie połowa miejsc na eliminacje do Karpiowego Pucharu 2024 jest już zajęta. Ostatnie miejsca z pierwszej puli w cenie wpisowego 3299zł lada moment zostaną wyprzedane. Od osiągnięcia granicy 50% organizator podwyższa cenę biletu na 3599zł. W cenie biletu może wystąpić drużyna trzyosobowa. Wszystkie drużyny otrzymają pakiety startowe ufundowane przez sklep „Karpiowa Chata”.

Aby zapisać drużynę na Karpiowy Puchar 2024 wypełnij formularz zgłoszeniowy -> ZAPISY

Pula nagród w Karpiowym Pucharze 2024 wynosi nie bagatela 470 000 zł.

220 tys. zł to pula w nagrodach rzeczowych. Trzy najlepsze drużyny w każdej eliminacji otrzymają nagrody rzeczowe od firmy SONIK.

Dodatkowo nagrodzona będzie największa ryba każdej eliminacji.

250 tys. zł to pula nagród gotówkowych, podobnie jak w poprzedniej edycji:
I miejsce w finale otrzyma 200 000 zł w gotówce;
II miejsce w finale otrzyma 35 000 zł w gotówce;
III miejsce w finale otrzyma 15 000 zł w gotówce;

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły

[lsp_slider slider=first_slider]