niedziela, 10 grudnia, 2023

ŁOWISKO DZIKA WODA

DZIKA WODA zaprasza karpiarzy, którzy chcieliby z dala od zgiełku miasta,zmierzyć się z walecznymi karpiami i amurami. Od zawsze jesteśmy związani z naszymi wodami i pasją do wędkarstwa. Ostatnie kilkanaście lat nasze hobby skupiło się na karpiarstwie i stąd zrodziła się idea stworzenia łowiska. Jako karpiarze wędkujemy na wielu wodach w Polsce, jak i za granicą. Dzięki tym wyjazdom czerpiemy wiedzę, podpatrujemy ciekawe rozwiązania i słuchamy przemyśleń karpiarzy. Takie doświadczenie pomaga nam w udoskonalaniu naszej wody. Kierujemy się zasadą bezwzględnego zakazu zabijania ryb.

Staw jest wyrobiskiem po żwirowym, a jego historia powstania sięga lat 70-tych. Karpiarze zatem mogą spodziewać się złowienia w nim prawdziwych okazów, które nie miały jeszcze kontaktu z hakiem. Miłośnicy ciszy, obcowania z przyrodą i wędkarstwa sportowego, łowiący według zasady „Złów i Wypuść” znajdą u nas dużą rybę i wymarzony odpoczynek. Dzika Woda położona jest na południu Polski, w zaciszu Dunajca z dala od zabudowań i dróg asfaltowych,w miejscowości Bobrowniki Wielkie koło Tarnowa. Jest to kameralna woda o powierzchni 3,9ha, otoczona dużą i pełną zieleni działką. Wędkarze mają do dyspozycji jedynie 7 dwuosobowych, utwardzonych kamieniem stanowisk na południowym brzegu. Dzięki takiemu rozmieszczeniu stanowiska zapewniają duży komfort i swobodę do połowu karpia i amura.

Dodatkowo stanowiska oddzielone są od siebie pasem trzcin, krzewów i drzew zapewniając intymność zasiadki. Każde ze stanowisk jest numerowane na brzegu, na którym łowimy,
oraz na przeciwległym brzegu gdzie są wyznaczone granice strefy wędkowania. Dzięki takiemu układowi granic, bez obecności wędkarzy na przeciwległym brzegu, unikniemy konfliktów i możliwości wpłynięcia w nasze zestawy. Rozmieszczając tak stanowiska, postawiliśmy na bardzo wyskoki standard zasiadki. Łowisko zostało tak przygotowane, aby sezon zaczynać zaraz po zejściu lodu, natomiast kończyć jak pojawi się pierwsza tafla. Ostatnie karpie łowione były w grudniu, a pierwsze w marcu.

W stawie znajduje się kilka wypłyceń, natomiast najgłębsze miejsca mogą sięgać do 7 metrów zależności od pory roku. Dno łowiska jest zróżnicowane, od kamieni i piasku, po muł sięgający do kilkudziesięciu centymetrów. W akwenie możemy natrafić na podwodną roślinność, górki, spadki i zatopione drzewa. Wszystko to sprawia, że duże znaczenie może mieć to w jakim miejscu umieszczamy zestaw i jak jest on skonstruowany. Ze względu na zróżnicowanie dna i dużą ilość naturalnego pokarmu w akwenie, musimy się nastawić, że łowisko należy do trudnych i nieprzewidywalnych. Zdecydowanie nie jest to dołek z rybami, jak to zwykło się mówić o starych żwirowaniach.

W stawie pływa duża populacja karpia i amura w przedziale wagowym między 4kg a 20kg+, które zostały wpuszczone w latach 2013-2015. Waga ryb może być już znacznie większa ze względu na przyrosty sięgające do 25% wagi rocznie. Największy wpuszczony przez nas w 2014 roku karp ważył 16,3kg, a największy amur z 2015 roku ważył 20,30kg. Staw został zarybiony również kilkoma sztukami tołpyg i jesiotrów. Największa z wpuszczonych tołpyg ważyła 14,8kg. Dzika Woda od września 2013 roku jest prywatną własnością i nigdy wcześniej nie należała do żadnej organizacji czy związku wędkarskiego. Natomiast staw był zarybiany karpiem i innymi gatunkami ryb kilkanaście lat temu w procesie rekultywacji.

[foogallery id=”2887″]

Zadzwoń 693 082 804

www.dzikawoda.pl

e-mail : dzikawoda@op.pl

Jesteśmy na FB : www.facebook.com/pg/dzikawoda/

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły