Łowisko Háromfai horgásztó (Green Hell)

Háromfai horgásztó znajduje się w hrabstwie Somogy, 12 km od Nagyatád na Węgrzech. 67-hektarowe jezioro karpiowe, znane jest jako  w świecie ZIELONE PIEKŁO.

Zasłynęło również wśród wędkarzy karpiowych z niezliczonych niezliczonych ryby o wadze przekraczającej 20 kg. Zbiornik został zbudowany w latach 60-tych XX wieku w celu regulacji wody. Brzeg jeziora został zasiedlony. Powstały pomosty i stanowiska wędkarskie z wiatami przeciwdeszczowymi, kominki i toalety, stanowiska wędkarskie są łatwo dostępne w każdych warunkach pogodowych. 70-80% akwenu porośnięte jest typowymi dla tego jeziora grążelami.

W tej wodzie porośniętej roślinnością wodną występują olbrzymie karpie, amury, sumy, okonie i szczupaki. Podczas wędkowania na tym zbiorniku najprawdopodobniej napotkasz duże ryby swojego życia a rekord wody to karp 31,30kg.

Istnieje możliwość skorzystania z zakwaterowania w Horgásztanyi. Pokoje 3-4 osobowe wyposażone są w prysznic, toaletę, umywalkę oraz w pełni wyposażoną kuchnię dla gości (lodówka, kuchenka gazowa, zlewozmywak, naczynia, sztućce, szklanki itp.) Dom znajduje się kilka minut od jeziora. Wobrębie 15 km od Háromfa znajduje się kilka term termalnych , z których najbardziej znana to CSOKONYAVISONTA.

 

Informacje o jeziorze:

icon Korzystanie z łodzi icon
icon Łudki zanentowe
Kemping na nabrzeżu icon
icon Parking przy stacji rybackiej icon
icon Numerowane stanowiska icon
icon Liczba stanowisk 28
icon GPS Północ (stopnie) 46.119655
icon GPS Wschód (stopnie) 17.333293
icon Link do mapy Google Green Hell

Wyprawy na Háromfai horgásztó czyli Green Hell i inne organizuje w Polsce firma BookingFish.eu – fishing around the world. Wszelkie szczegóły  dostępne są na stronie https://bookingfish.eu w zakładce wyprawy.

Film z łowiska:

[youtube]https://youtu.be/Z23_dmBZbwM[/youtube]

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły

[lsp_slider slider=first_slider]