niedziela, 10 grudnia, 2023

ŁOWISKO STARORZEKA

[foogallery id=”2599″]

Łowisko Starorzeka to karpiowe łowisko specjalne, o powierzchni 11ha, znajdujące się w miejscowości Olza, w województwie śląskim. Przepiękne stare dorzecze rzeki Olzy i Odry, otoczone dookoła starym drzewostanem (potężne topole, klony …) tworzy niepowtarzalny urok tego miejsca.

Zbiornik ma bardzo urozmaiconą strefę denną. Średnia głębokość waha się od 1,5 do 2.5/3m. Stare koryto rzeki utworzyło na dnie liczne górki jak i zagłębienia, stwarzając dogodne warunki zerowania ryb. Około 30% zbiornika to wyspy i wysepki tworzące liczne zatoki, powalone drzewa, zwisające nad wodę gałęzie oraz krzaki tworzą wręcz idealna wodę karpiową.

Idealną ale nie znaczy prostą. Wielu karpiarzy przekonało się o tym w poprzednim sezonie, tracąc w zaczepach swoją rybę życia.Przepiękne karpie pełnołuskie (tak licznie występujące w tym zbiorniku), karpie królewskie jak i spora ilość amura zadowolą największych koneserów wędkarstwa karpiowego.

Duża populacja karpi, w połączeniu z otaczającą przyrodą, zapewnia karpiarzom emocje i klimat, którego nierzadko trzeba szukać za naszą granicą.Zależy nam, aby łowisko nie było poddawane zbyt dużej presji dlatego z 8 dwuosobowych stanowisk udostępnianych jest tylko 6.

Ograniczenie to pozwala na maksymalne pole manewru łowiącym oraz zachowanie dzikiego charakteru łowiska. Do budowy stanowisk wykorzystane zostały jedynie naturalne materiały (drzewa oraz kora), zapewnia to komfort podczas niepogody, a jednocześnie nie zakłóca harmonii całego otoczenia. Odwiedzającym nas karpiarzom służymy fachową poradą, dbając o to ażeby każda zasiadka kończyła się sukcesem.

Na łowisko zapraszają właściciele: Bartosz Celny, Piotr Babińczuk.

Dojazd do łowiska drogą międzynarodową nr 78 na trasie Rybnik – Chałupki. W miejscowości Olza przed mostem na rzece Odrze skręcamy  w prawo, a następnie w lewo pod most. Po przejechaniu 150m – dotarłeś do celu.

Kontakt: Zadzwoń pod numer 509 970 011

www.starorzeka.pl

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły