ŁOWISKO STOJKOWO – AGROTUR

 

Kilka słów o tym jak powstał ten zbiornik. Jezioro Stojkowo powstało po II wojnie światowej.

Wcześniej Niemcy wybudowali w zachodniej części zbiornika młyn i przez łąkę (obecne łowisko) poprowadzili dwa rowy melioracyjne.

Po wojnie młyn nie był eksploatowany a czas zrobił swoje. Zwiększony poziom wody wdarł się na łąkę zalewając ją. Tak powstało to magiczne miejsce.

To właśnie z zachodniego krańca łowiska wpada woda  z naturalnym pożywieniem ryb jak i samymi rybami jak węgorze z rowu melioracyjnego który jest połączony z rzeczką Stramniczka a ta jest połączona z Parsętą.

Kilka słów o głębokości i rodzaju dna. Średnia głębokość łowiska to 1.2 metra w miejscu gdzie są rowy melioracyjne 2.5 metra.

Dno jest bardzo zróżnicowane jeśli chodzi o jego rodzaj. Zalecam dobrze wysondować wybraną miejscówkę. Kawałki twardych blatów mieszają się z zamulonymi dziurami.

Dno jest równe z wypłyceniami na 0.7 metra w zatokach. Sporadyczne zaczepy.

Na łowisku występują wysepki oraz zatoki. Są to miejsca godne tego by się wysilić i wywieźć tam swoje zestawy.

Dominującym naturalnym pokarmem jest dafnia. Mimo że woda jest bardzo mętna są w niej raki które dostają się do łowiska z kolejnym napływem wody. Kulki o średnicy 20 mm na Stojkowie są bardzo chętnie pobierane przez karpie. W łowisku są 2 kilowe leszcze które chętnie pomogą w pozbyciu się zanęty.

W ciągu 8 miesięcy uzyskałem wynik 1006 kg karpi i amurów na macie z czego średnia wyniosła 8 kg. Sztuki powyżej 10 kilogramów nie są rzadkością.

Łowisko Stojkowo do 2002 roku było wodą publiczną. Zarybiane karpiem od lat 80-tych.

Woda sprzyja ikrze i możemy spotkać wspaniałe tarlaki. Mimo wielu ryb które tutaj złowiłem są jeszcze takie których nie gościłem na macie. To jest wspaniałe.

Tak naprawdę nikt do końca nie wie jakie okazy tu pływają.

Trochę o przynętach. Doskonale sprawdzają się owocowe smaki. W moim przypadku : Black Label Baits Tutti Thrill, Nash Citruz,Genesis Sweet rainbow lub ananas-banan oraz Nash coconuat cream. Jednak moimi ulubionymi przynętami na tej wodzie są kulki „zwierzęce” typu Nash The Key, 4g squid, BLB Fish czy Monster Crab oraz Essential S z TB. To na nie złowiłem największe sztuki.

Wierzę że choć trochę pomogłem.

Połamania!

Konrad Tasiński – karpiarze.pl

Kontakt:

Telefon do właściciela „AGROTURU” jeziora i domków

 Janina Szyszka +48 508 071 597 (rezerwacje)

Opiekun wody: Konrad 570 167 650

www.lowiskostojkowo.pl

Jesteśmy na FB : www.facebook.com/lowiskostojkowo/

The following two tabs change content below.

Komentarze

komentarzy

Zobacz również

Leave a Comment