wtorek, 28 listopada, 2023

Mistrzostwa Polski Juniorów 2020

Od 26 do 30 sierpnia 2020 na Łowisku Wygonin odbyła się kolejna edycja Mstrzostw Polski Juniorów w wędkarstwie karpiowym. W zawodach wzięło udział 26 drużyn, rywalizowały one o zwycięstwo w zawodach ale i o wywalczenie kwalifikacji na European Carp Championship for Juniors. Nagrody przyznawan były za I, II, III miejsce oraz największą rybę zawodów.

Punktualnie o 16:00 walkę o wyjazd na European Carp Championship for Juniors rozpoczęło 26 drużyn. Zawody rozgrywane w formie rzutowej.  Łowisko podzielono na trzy sektory których sponsorami byli:

– Genlog Premium Brand
– Profess-fishing
– Stalomax

Pierwszą ryba, została złowiona o godzinie 16:15 ze stanowiska numer 3. To najszybciej złowiona ryba w historii zawodów na Wygoninie.

Pierwsza doba Mistrzostw Polski Juniorow 2020 obfitowała w zgłoszenia kolejnych ryb. Młodzierzowcy pojechali ostro, od samego początku, kilka pięknych ryb  zameldowało się na macie. Dawid Ratajczak na stanowisku 24 w ciągu kilkunastu minut złowił 3 ryby i zameldował się na pierwszym miejscu.
Największa ryba zawodów, stanowisko 21 – Tyberiusz Chałupka – waga 18,04 kg.
 
W kolejny dzień zawodów znów pracy od groma, ryb od groma, przetasowania na pierwszych miejsca trwały. Drużyny walczyły o każdą rybę. W drugim dniu została złowiona największa ryba zawodów – 21,57kg, którą pzrechytrzył Bartłomiej Idziorek ze stanowiska 13. Poranne i południowe ważenie, zajęło ponad 6 godzin.
A drużyny doławiały kolejne ryby. Po drugiej dobie, prowadzenie objęła ekipie ze stanowiska 14.
 
Przed ostatnią doba sytuacja zmieniła się w kilka minut, zmianę lidera i to w jakim stylu. Chłopaki ze stanowiska 13 na prowadzeniu z trzema pięknymi rybami.
Kolejne ekipy zanotowały komplet 3 ryb, kolejne ekipy dołowiły ryby! Atmosfera niesamowita, ilość ryb przechodzi najśmielsze oczekiwania, wielkość ryb to już SZTOS!
 
Ostatnia doba zawodów nie przyniosła większych zmian w klasyfikacji generalnej.  Zwycięzcami zawodów i zdobywcami kwalifikacji na
European Carp Championship for Juniors zostali Bartłomiej Idziorek i Gracjan Grabowski 👌
 
Prezentujemy wyniki!!!!
🥇Bartłomiej Idziorek i Gracjan Grabowski z wagą 57,78 kg na stanowisku 13
🥈Kacper Dowksza, Michał Wójcik i Dawid Rojek z wagą 44,00 kg na stanowisku 20
🥉Jędrzej Jaroszyński i Kacper Skalski z wagą 41,18 kg na stanowisku 14
 
Big fish zawodów:
🐟 Karp 21,57 kg którego przechytrzył Bartłomiej Idziorek
 
Gratulujemy wyników. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za piękną walkę.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły