niedziela, 10 grudnia, 2023

Okulary WX – zbędny gadżet, czy głos rozsądku?

Wiley X – okulary przyszłości?

W nawiązaniu do relacji z targów Rybomania 2016 Lublin chcielibyśmy po krótce przedstawić temat wyjątkowo wytrzymałych okularów taktycznych / wędkarskich firmy Wiley X. Okulary należą do amerykańskiego producenta i nie byłyby w żaden sposób nadzwyczajne gdyby nie ich wyjątkowa wytrzymałość. Soczewki polaryzacyjne zostały pokryte aż ośmioma warstwami poliwęglanu, przez co zniszczenie ich jest prawdziwym wyzwaniem.

Co potrafią Wasze okulary? 

W przypadku Wiley X oraz certyfikatów EN166 i ANSI wytrzymują próbę aż 20 uderzeń kuli stalowej o średnicy 6.35mm wystrzelonej z prędkością 48m na sekundę. Liczby mówią same za siebie, okulary wydają się być istnym cudem techniki, ale czy są warte swojej ceny?

Galeria

[foogallery id=”3286″]

Podczas wizyty w Lublinie byliśmy światkami testów na żywo przedstawianych okularów, były one wielokrotnie upuszczane, uderzane młotkiem oraz „rysowane” różnego typu narzędziami – efektów brak – okulary nadal zachowały swoje wszelkie właściwości, przy tym wyglądając jak nowe. 

Mieliśmy również okazję sprawdzić jak „leżą” – podczas krótkich testów zaobserwowaliśmy wyjątkową głębie i jakość obrazu widzianego przez szkła oraz filtry polaryzacyjne, dodatkową informacją jest fakt, iż producent oferuje instalacje szkieł korekcyjnych do wybranego przez nas modelu oprawek.  Dopasowanie i jakość mówią same za siebie.

Ceny oscylują w okolicy 500zł – czy to dużo w zamian za bezpieczeństwo nad wodą? 

Temat oddaję do przemyślenia każdemu z osobna, jednak przeglądając internet trafiamy czasem na takie perełki, zastanawiając się – jak mogło do tego dojść.

uszkodzenie okularów, uraz oka
https://swittersb.files.wordpress.com/2014/03/ft_fly-in_the_eye.jpg

 

Zapraszamy do dyskusji poniżej.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły