wtorek, 28 listopada, 2023

Rozpoczęcie sezonu 2021 i pełnołuski karp 15kg

Artur Melerowicz rozpoczął sezon 2021 od pięknego pełnołuskiego karpia.

„Wiosna to piękna pora roku w której przyroda budzi się do życia. Z niecierpliwością czekałem na dzień w którym będę mógł jechać na pierwszą zasiadkę otwierającą sezon 2021. W okresie zimowym, podczas wyczekiwania tego ważnego dnia chyba jak każdy myślałem nad taktyką jaki zastosować przypon, w jaki sposób nęcić i  w jakich miejscach umieścić zestawy. Temperatura wody wahała się między 7 a 8 stopni celcjusza i byłem sceptycznie nastawiony czy uda się wypracować jakiekolwiek branie. Jednak nie jechałem z nastawieniem, że muszę koniecznie złowić karpia ale żeby w końcu spędzić czas nad wodą. Jeden z moich zestawów postanowiłem umieścić przy pasie trzcin na 1,20m wody.

Przypon ronnie rig z pop up 15mm z moim ulubieńcem orzech tygrysi. Jeśli chodzi o zanętę postanowiłem, że będą to drobne frakcje podane „na ciepło” aby uzyskać szybką pracę. Oczywiście przed wywiezieniem zestawu sprawdziłem jak zachowuje sie zanęta wrzucając małą garść do wody przy brzegu. Technicznie wyglądało to tak: zanęta explosive, która charakteryzuje się musującą pracą, pellet ready 2mm, kilka kulek, troszkę ziaren i to wszystko zalałem wrzątkiem. Na przyponie umieściłem piankę aby idealnie opadł na dno.

Efekt tej taktyki przerósł moje jakiekolwiek oczekiwania. Dokładnie po obiedzie kilka pików i delikatne branie. Karp był bardzo silny i nie chciał się ze mną szybko spotkać. Trochę to potrwało aż w końcu znalazł się na mojej macie. 15kg złotego szczęścia!

Takie rozpoczęcie sezonu to ja rozumiem.”

Pozdrawiam

Artur Melerowicz, Konsultant Profess-fishing.

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły