Wychwood II Polska Bitwa Karpiowa 2021 zakończona

Wczoraj na Jeziorze Miłoszewskim zakończyła się druga edycja Polskiej Bitwy Karpiowej. Podczas 4 dobowych zmagań drużyny złowiły ponad 30 karpi. Z pośród 24 drużyn startujących w zawodach 11 złowiło ryby. Zmagania odbywały się podczas naprawdę ciężkich warunków atmosferycznych jednak wszystkie drużyny walczyły do samego końca. Przed ostatnią dobą zawodów różnica pomiędzy pierwsza a drugą drużyną wynosiła zaledwie 10 gram.

Przed ostatnia nocą zawodów tylko Janusz i Martyna ze stanowiska 41 dołowili kolejną rybę o wadze , która powiększyła ich prowadzenie.

Ryba, która umocniła stanowisko 41 na prowadzeniu

Podczas ostatnie nocy o poprawienie pozycji walczyli Patryk i Łukasz na stanowisku 33, jednak żadna z kilku ryb które złowili nie poprawiła wagi ich 3 największych ryb. W ostatnich godzinach zawodów swojego pierwszego karpia na stanowisku złowili Bartosz i Jan.

Pierwsza ryba drużyny ze stanowiska 43

Ostatnia rybę w ostatniej godzinie zawodów złowili Janusz i Martyna na stanowisku 41.

Ostatnia ryba zawodów Wychwood II Polska Bitwa Karpiowa 2021

Wychwood II Polską Bitwę Karpiową 2021 wygrali Janusz Badełek i Martyna Dadas ze stanowiska 41 z wagą trzech największych ryb 51,440 kg.

Drugie miejsce w zawodach z waga trzech największych ryb 48,820 kg wywalczyli Daniel Kurzyński, Jakub Pisula i Sławomir Pisula (team runner) ze stanowiska 26.

Trzecie miejsce wywalczyli Bartosz Jarząbek i Aleksandra Malczewska ze stanowiska 28 z waga ryb 46,440 kg.

Czwarte miejsce wywalczyli Patryk Brodziuk i Łukasz Zaborowski na stanowisku 33.

Piąte miejsce zajęli Mateusz Florkowski i Dominik Śródecki ze stanowiska 40. Dominik został łowca największej ryby zawodów o wadze 30,200 kg i zgarnął nagrodę za Big Fish. Drużynie nie udało się złowić trzeciej ryby, która odwróciła by klasyfikację końcową.

Szóste miejsce na stanowisku 44 zajęli Bartosz Kass i Jan Piasecki z waga ryb 25,470 kg.

Siódme miejsce na stanowisku 10 zajęli Dawid Cierocki i Marcin Kowalewski.

Ósme miejsce na stanowisku 22 zajęli Krystian Pruszczyński i Mariusz Kielczyk.

Dziewiąte miejsce na stanowisku 24 zajęli Krzysztof Leśnikowski i Grzegorz Rochna.

Dziesiąte miejsce na stanowisku 43 zajęli Piotr Koczocik i Krzysztof Bezak.

Jedenaste miejsce na stanowisku 42 zajęli Maciej Mnich i Bogdan Cwajna.

Kwalifikacje do Mistrzostw Polski w Wędkarstwie Karpiowym „Polish Carp Masters 2021” wywalczyli zwycięzcy sektorów. W sektorze Munch Baits kwalifikacje na mistrzostwa uzyskali Janusz Badełek i Martyna Dadas. W sektorze PVA Hydrospol zwyciężyli Daniel Kurzyński, Jakub Pisula i Sławomir Pisula (team runner) jednak oni mieli już kwalifikację na PCM 2021, którą wywalczyli w jesiennej edycji kwalifikacji. Dlatego bilet na PCM 2021 wywalczyła drużyna ze stanowiska 10 Dawid Cierocki i Marcin Kowalewski.

Dziękujemy wszystkim drużynom za świetna atmosferę na zawodach i walkę Fair Play do samego końca. Dziękujemy za udział i już zapraszamy na III edycję Polskiej Bitwy Karpiowej w 2022 roku.