sobota, 30 września, 2023

ZAWODY GRUNTOWO-CASTINGOWE OSTOJA GÓRECKA

Serdecznie zapraszam na relację z zawodów gruntowo – castingowych, organizowanych przez łowisko Ostoja Górecka oraz portal karpiarze.pl

Zawody odbywały się na łowisku Ostoja Górecka w województwie świętokrzyskim, wystartowaliśmy około godziny 6:00.

Po krótkiej odprawie oraz przedstawieniu planu zawodów przystąpiliśmy do losowania stanowisk. Do losowania przystąpiły 33 osoby. Miejsca wylosowane, więc po sprzęt i w drogę na stanowiska. Start nęcenia i początek zawodów to godzina 7:50.

Pogoda zapowiadała się znakomicie, delikatny wiatr i słońce które nie było zbyt nachalne – typowo jesienne. Pierwsze ryby wylądowały w podbierakach już około godziny 8:30.

Zawodnicy do dyspozycji mieli dwa przeciwległe brzegi 5ha zbiornika Ostoi Góreckiej. Ze względu na dość znaczące zagęszczenie, szczególną uwagę należało zwrócić na odległość oddawanych rzutów, jak i opanowanie holu zaciętej ryby.

Około godziny 11:00 nastąpiło pierwsze ważenie, oraz opuszczenie wylosowanych stanowisk przez uczestników.

Ze względu na charakter łączony zawodów po godzinie 11:00 odbyło się spotkanie z Państwem Kuza ( rodzicami ), oraz Magdaleną Kuzą członkinią kadry narodowej seniorów, najbardziej utytułowaną sportsmenka w historii wędkarstwa polskiego uwzględniając wszystkie dyscypliny tego sportu.

Po krótkiej rozmowie, Magdalena wyjaśniła zasady „castingu” jak i metodykę, wiążącą się z uczestnictwem w tego typu zawodach. Zainteresowani chętnie korzystali z wędzisk treningowych, za pomocą których mogli oddać serię rzutów testowych. Następnie odbyły się dwie serie rzutowe, do tarczy i odległościowy. Wyniki zaskakiwały zarówno uczestników jak i doświadczoną medalistkę.

Po zakończeniu części castingowej, udaliśmy się na wspólny obiad, gdzie gwiazdą stołu okazał się pieczony baran.

Druga część łowienia odbywała się od godziny 15:00 i trwała 4 godziny. Od godziny 19:00 wystartowaliśmy z ważeniem zawartości siatek.

Impreza zakończyła się rozdaniem nagród oraz pakietów przygotowanych przez firmę RK BAITS – każdy z uczestników otrzymał 4 opakowania kulek produkcji Rafała Kika, medal za uczestnictwo i przestrzeganie zasad fair play, oraz gadżety reklamowe portalu karpiarze.pl

Pierwsze trzy miejsca uzyskały świetne wyniki wagowe złowionych ryb.

 

1. Marlena Matczak – 117.10 kg
2. Paweł Zuziak – 54,27 kg
3. Rafał Bałut – 39,04 kg

Łączna ilość złowionych ryb to aż 367,31 kg!

Chciałbym serdecznie podziękować firmom które wspomogły całe przedsięwzięcie:

RK BAITS
CRAZY KARP
SKLEP-KARPIOWY.PL

Zapraszam do oglądnięcia relacji wideo przygotowanej przez redakcję portalu karpiarze.pl

karpiowy
logo_crazy

zrzut-ekranu-2016-09-28-o-22-00-50

 

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły