poniedziałek, 2 października, 2023

CARPSHOP LAKES

Łowisko znajduje się we wsi Żukowo w bezpośrednim sąsiedztwie Chrustowa, do którego dojedziemy kierując się z drogi krajowej nr 11 w Obornikach Wlkp. na trasę nr 187 na Szamotuły.

To piękne łowisko, położone jest w dolinie rzeki Samicy, wypływającej z jeziora Kierskiego i wpływającej do rzeki Warty. Otaczają je pola uprawne, obsiewane w sporej części rzepakiem, co w okresie kwitnienia daje niesamowite doznania dla oczu i wyobraźni człowieka. Na początku były to trzy akweny wodne, wykopane przed laty po kredzie jeziornej o pow. 8 ha, 23 ha i 3 ha.  Od czasu ostatniej powodzi dwa zbiorniki 23 i 3 ha połączyły się w jeden akwen tworząc na dzień dzisiejszy rozlewisko o nieuregulowanej powierzchni, które zmienia się pod wpływem pory deszczowej. Głębokość tych zbiorników jest podobna i waha się od 1m do 4,5m. Wody te, zarybiane są od 23 lat karpiem, amurem, linem i szczupakiem. Największe okazy ryb, złowione przez wędkarzy  to 33 kg amur, 23 kg karp, 4 kg lin, 12 kg szczupak, 3 kg karaś, 1 kg okoń i 6kg węgorz.

Swój niepowtarzalny urok ma w szczególności akwen największy przypominający francuskie jezioro tęczowe ( Rainbow Lake ). Łowisko te ze względu na liczne zaczepy kryje w swej wodzie piękne okazy karpi nie do wyciągnięcia bez odpowiedniego sprzętu! Porośnięte jest w dużej części uschniętą wikliną i ma bardzo urozmaiconą linię brzegową z małą ilością trzciny. Wiklina na łowisku tworzy idealne schronienie dla ryb, a szuwary swoją niedostępnością spędzają sen z powiek nie jednemu wędkarzowi! W okresie wiosennym występuje na tym akwenie bardzo duża populacja ptactwa wodnego ze względu na doskonałe warunki lęgowe. Dzięki temu woda jest w naturalny sposób użyźniana! Co za tym idzie bogata w pokarm naturalny dla ryb co daje im doskonałe przyrosty! W okresie mokry może tutaj wystąpić utrudniony dojazd do niektórych stanowisk samochodem.

Akwen drugi a zarazem najstarszy porośnięty jest wokół wąskim pasem trzciny z dostępem bezpośrednim do wody w miejscach stanowisk dla wędkarzy. Woda w tym zbiorniku jest bardzo czysta, zasadowa co widać po pięknie ubarwionych rybach! Ukształtowanie dna nie jest równe, za to twarde lub z niewielką ilością mułu. Woda ta jest wyzwaniem dla karpiarzy! Na prawie każde stanowisko jest dojazd samochodem i możliwość rozbicia namiotu! Łowisko czynne jest od początku marca do końca listopada. Uważane jest za bardzo bezpieczne ze względu na otaczającą go rzekę i rów melioracyjny. Wjechać na nie można tylko przez parking dozorowany przez całą dobę!

Od sezonu 2013 łowisko jest profesjonalnie przygotowane do obsługi karpiarzy. Na akwenie mniejszym 8ha zostało wyznaczonych 20 dwuosobowych stanowisk dla wędkarzy łowiących z brzegu i trwają przygotowania nad kolejnymi stanowiskami na drugim większym akwenie dla wędkarzy preferujących łowienie z tzw. „wywózki”. Docelowo całe łowisko będzie dysponowało 30 komfortowymi stanowiskami.

[foogallery id=”2855″]

CARPSHOP
Dawid Patlewicz

 e-mail:kontakt@carpshop.pl
Tel. 504-742-339

Powiązane artykuły

Ostatnie artykuły